ចំណាប់អារម្មណ៍ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល នៃគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ បាយ័ន ក្រេឌីត ម.ក
បាយ័ន ក្រេឌីត ម.ក ត្រូវបានទិញដោយម្ចាស់ភាគហ៊ុនហិរញ្ញវត្ថុ ដ៏រឹងមាំនិងគួរឱ្យទុកចិត្តចំនួនពីរ ក្រោមឈ្មោះក្រុមហ៊ុនដែលបានចុះបញ្ជីគឺ ចេង ហ្វុ៊ងអ៊ិនវេសម៉ិន ឯ.ក (CHENG FUNG INVESTMENT CO.,LTD.) និងក្រុមហ៊ុន ណេតហ្គោល អ៊ិនវេសម៉ិន ឯ.ក(NETGOLD INVESTMENT CO.,LTD.)។
លើសពីនេះទៀត បាយ័ន ក្រេឌីត ម.កត្រូវបានទទួលស្គាល់ជាផ្លូវការដោយធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និងក្រសួងពាណិជ្ជកម្មនៅថ្ងៃទី ១១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២០។
ទោះជាការរីករាលដាលជំងឺ Covid-19 បានជះឥទ្ធិពលយ៉ាងខ្លាំងដល់កំណើនសេដ្ឋកិច្ចក៏ដោយក៏ គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុបាយ័ន ក្រេឌីត ម.ក នៅតែបន្តឆ្ពោះទៅមុខដើម្បីធ្វើប្រតិបត្តិការ ដែលជាផ្នែកមួយដ៏សំខាន់នៃការចូលរួមចំណែកដល់ការអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជាតាមរយៈការទ្រទ្រង់លទ្ធភាពហិរញ្ញវត្ថុ សម្រាប់វិនិយោគិន និងសហគមន៍មូលដ្ឋាន។
ជានេះទៀត បាយ័ន ក្រេឌីត ម.ក នឹងធ្វើឱ្យដំណើរការកាន់តែងាយស្រួលតាមរយៈប្រព័ន្ធឌីជីថលចុងក្រោយបង្អស់ និងទំនើប ដើម្បីផ្តល់នូវបទពិសោធន៍សេវាកម្មដែលផ្តោតលើអតិថិជនល្អបំផុត។
ជាក់ស្តែងគ្មានការជោគជ័យណាមួយដែលកើតចេញពីមនុស្សតែម្នាក់ទេ គឺពិតណាស់វាត្រូវមានសហការគ្នាគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ជាមួយនឹងការប្តេជ្ញាចិត្តខ្ពស់ទាំងថ្នាក់គ្រប់គ្រង និងបុគ្គលិក។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសដ៏មានអត្ថន័យនេះ ខ្ញុំសូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះម្ចាស់ភាគហ៊ុនទាំងអស់ និង និយោជិកដែលបានចូលរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការគាំទ្រដល់គ្រឹះស្ថាន បាយ័ន ក្រេឌីត ម.ក ក្នុងការកសាងភាពជឿជាក់របស់ស្ថាប័នដើម្បីត្រៀមខ្លួនផ្តល់ជូននូវផលិតផល និង សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុដែលមានការច្នៃប្រឌិតខ្ពស់ តាមបទដ្ឋានក្នុងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុ ប្រកបដោយគុណភាព និងបំពេញតាមតម្រូវការរបស់អតិថិជន។
យើងមានការប្តេជ្ញាចិត្តថា នឹងផ្លាស់ប្តូរស្ថាប័នមួយនេះពីស្ថាប័នមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ ទៅជាធនាគារពាណិជ្ជក្នុងរយៈពេល៥ (ប្រាំ)ឆ្នាំខាងមុខគឺរំពឹងថាត្រឹមឆ្នាំ២០២៥។
ជាចុងក្រោយក្នុងនាមនាងខ្ញុំ ជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល របស់គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ បាយ័ន ក្រេឌីត ម.ក ខ្ញុំសូមថ្លែង អំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះអតិថិជនដែលបានផ្តល់ការគាំទ្រ ដល់ការប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មរបស់យើងតាំងពីដើមរៀងមក និង បន្តគាំទ្ររហូតដល់ពេលខាងមុខ។

Warm Greeting from Bayon Credit!
Bayon Credit has been newly acquired by two strong and reliable financial shareholders under the registered company names:  CHENG FUNG INVESTMENT (CFI) and NET GOLD INVESTMENT (NETGOLD).
Furthermore, Bayon Credit, officially recognized by National Bank of Cambodia (NBC) and Ministry of Commerce on July, 11 2020.
Although Covid-19 pandemic has significantly impacted the economy growth, Bayon Credit still keeps moving forwards to operate as part of contribution in term of Cambodian Economic Development by sustaining the financial feasibilities for investors as well as local community.
Moreover, Bayon Credit is going to simplifying the processes via latest and modern digital platform to deliver best customer-centric service experiences.
Obviously, none of success coming from only one person. It is made by United team with highly committed management and employee.
Thus, take this opportunity, greatly thanks to all of value shareholders, and employees who have significantly contributed their efforts to support Bayon Credit in building up the readiness to provide preferred financial products and services with high quality through innovation, technology, and lifelong customer relationships.
With our strong team, Bayon Credit has commitment to transform from Micro Finance institution to Commercial bank in next three (5) years; as expected in 2025.
Last but not least, on behalf of Bayon Credit, greatly thanks to value clients for the further supports us in the upcoming business operations!